- Part No. SGE-225-0-1650L 05000C-05000C
- Category Safety Systems
- Category Safety Accessory
- Weight 1.36 kgs
Product Information
Description:
SGE22501650L05000C05000C
SAFETY EDGE
25 MM X 39 MM
2-WIRE CABLE ON BOTH SIDES
1650 MM SENSOR LENGTH
L-SHAPED MOUNTING BASE
5 METER CABLE LENGTH ON SIDE
5 METER CABLE LENGTH ON OTHER SIDE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- OMRON 70177-1146
Last Value Update: 06/06/2022
SGE-225-0-1650L 05000C-05000C
Specifications
- Category Safety Systems
- Category Safety Accessory
- Weight 1.36 kgs
Product Information
Description:
SGE22501650L05000C05000C
SAFETY EDGE
25 MM X 39 MM
2-WIRE CABLE ON BOTH SIDES
1650 MM SENSOR LENGTH