- Part No. FS5087-55-52
- Category Panel Accessories
- Category RFI/EFI/EMI Noise Filter
- Weight 7.00 kgs
Product Information
Description:
FS50875552
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
THREE-PHASE EMC FILTER
RATED 480V AC
55A NOMINAL CURRENT
64A MAX AT 40C
50/60HZ FREQUENCY
TN POWER SYSTEM
HIGH ATTENUATION PERFORMANCE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 04/02/2026
FS5087-55-52
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. FS5087-55-52
- Category Panel Accessories
- Weight 7.00 kgs
Product Information
Description:
FS50875552
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
THREE-PHASE EMC FILTER
RATED 480V AC
55A NOMINAL CURRENT
64A MAX AT 40C