- Part No. LMXHF5050XAT680MMR
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
LMXHF5050XAT680MMR
(PRICE/TC) POWER INDUCTOR
68UH
WIREWOUND
0.47A
INDUCTANCE:68ΜH
RMS CURRENT (IRMS):470MA
INDUCTOR CONSTRUCTION:WIREWOUND
SATURATION CURRENT (ISAT):860MA
PRODUCT RANGE:LMXH SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-
DC RESISTANCE MAX:0.576OHM ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 05/12/2024
LMXHF5050XAT680MMR
Specifications
- Part No. LMXHF5050XAT680MMR
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
LMXHF5050XAT680MMR
(PRICE/TC) POWER INDUCTOR
68UH
WIREWOUND
0.47A
INDUCTANCE:68ΜH
RMS CURRENT (IRMS):470MA
PRODUCT RANGE:LMXH SERIES
INDUCTOR CASE / PACKAGE:-