- Part No. B40920A7337M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
B40920A7337M000
CAP
330UF
35V
ALU ELEC
HYBRID
SMD
CAPACITANCE:330ΜF
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
VOLTAGE(DC):35V
CAPACITOR CASE / PACKAGE:RADIAL CAN - SMD
ESR:0.02OHM
LIFETIME @ TEMPERATURE:4000 HOURS @ 125°C
PRODUCT DIAMETER:10MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
B40920A7337M000
Specifications
- Part No. B40920A7337M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
B40920A7337M000
CAP
330UF
35V
ALU ELEC
HYBRID
SMD
CAPACITANCE:330ΜF
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
VOLTAGE(DC):35V
ESR:0.02OHM