- Part No. PXE30-12S3P3
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
PXE3012S3P3
DC-DC CONVERTER
3.3V
6A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
INPUT RATIO:2:1
OUTPUT POWER MAX:30W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:3.3V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:6A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT REGULATION:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 05/12/2024
PXE30-12S3P3
Specifications
- Part No. PXE30-12S3P3
- Category Integrated Circuits
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
PXE3012S3P3
DC-DC CONVERTER
3.3V
6A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
INPUT RATIO:2:1
OUTPUT POWER MAX:30W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:3.3V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:6A