- Part No. B43458A4158M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.36 kgs
Product Information
Description:
B43458A4158M000
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
CAPACITOR
ELECTROLYTIC
SCREW TERMINALS
STUD
1500UF
350V
20%
51.6X81.7 MM
LEAD SPACE 22.2 MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 27/05/2025
B43458A4158M000
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. B43458A4158M000
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 1.36 kgs
Product Information
Description:
B43458A4158M000
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
CAPACITOR
ELECTROLYTIC
SCREW TERMINALS
STUD
1500UF
350V
20%
51.6X81.7 MM
LEAD SPACE 22.2 MM