- Part No. MAL205855472E3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
MAL205855472E3
CAPACITOR ALUM ELEC
4700UF
16V
CAPACITANCE:4700ΜF
VOLTAGE(DC):16V
VOLTAGE(AC):-
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:SNAP-IN
LIFETIME @ TEMPERATURE:5000 HOURS @ 105°C
POLARITY:POLAR
PRODUCT DIAMETER:22MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 05/12/2024
MAL205855472E3
Specifications
- Part No. MAL205855472E3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
MAL205855472E3
CAPACITOR ALUM ELEC
4700UF
16V
CAPACITANCE:4700ΜF
VOLTAGE(DC):16V
VOLTAGE(AC):-
CAPACITANCE TOLERANCE:± 20%
CAPACITOR TERMINALS:SNAP-IN
POLARITY:POLAR