- Part No. E1S-B250-BR
Description:
E1SB250BR
STRIPPED
10A @ 125/250/480 VAC
2A @ 600 VAC
0.05A @ 125 VDC
0.03A @ 250 VDC
250 PSI MAX ADJUSTABLE
1/8" NPT INTERNAL - 1/2" NPT EXTERNAL
BRASS FITTING
Last Value Update: 27/10/2021
E1S-B250-BR
Specifications
- Part No. E1S-B250-BR
Description:
E1SB250BR
STRIPPED
10A @ 125/250/480 VAC
2A @ 600 VAC
0.05A @ 125 VDC
0.03A @ 250 VDC
250 PSI MAX ADJUSTABLE