- Part No. 6124003XA
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
6124003XA
1/4 DIN PROFILE CONTROLLER
T/C OR MV
SSR DRIVER
4-20 MA & RELAY
NONE
115 VAC INPUT & 230 VAC RELAYS
24 VDC POWER SUPPLY
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 17/01/2013
6124003XA
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. 6124003XA
- Weight 5.44 kgs
Product Information
Description:
6124003XA
1/4 DIN PROFILE CONTROLLER
T/C OR MV
SSR DRIVER
4-20 MA & RELAY
NONE
115 VAC INPUT & 230 VAC RELAYS
24 VDC POWER SUPPLY