- Part No. M1110072VJWA3E09
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 14.51 kgs
Product Information
Description:
M1110072VJWA3E09
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 1100 A
MAX VOLTAGE 690 V
AUX SUPPLY 230 V
INPUT 0-10V DC
SOFT START + BURST FIRING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/01/2017
M1110072VJWA3E09
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. M1110072VJWA3E09
- Weight 14.51 kgs
Product Information
Description:
M1110072VJWA3E09
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 1100 A
MAX VOLTAGE 690 V
AUX SUPPLY 230 V