- Part No. ERJ3EKF1000V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJ3EKF1000V
RES
100R
1%
0.1W
0603
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:100OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ3EKF1000V
Specifications
- Part No. ERJ3EKF1000V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJ3EKF1000V
RES
100R
1%
0.1W
0603
THICK FILM
RESISTANCE:100OHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%