- Part No. ERJ3EKF1004V
Description:
ERJ3EKF1004V
RES
1M
1%
0.1W
RESISTOR CASE STYLE:0603 [1608 METRIC]
RESISTANCE:1MOHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/11/2025
ERJ3EKF1004V
Specifications
- Part No. ERJ3EKF1004V
Description:
ERJ3EKF1004V
RES
1M
1%
0.1W
RESISTANCE:1MOHM
PRODUCT RANGE:ERJ3EK SERIES
VOLTAGE RATING:75V
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%