- Part No. 593D106X0016C2TE3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.45 kgs
Product Information
Description:
593D106X0016C2TE3
(PRICE/TR)TANTALUM CAPACITOR
10UF 16V 0.45 OHM 20%
FULL REEL
CAPACITANCE:10 F
VOLTAGE RATING:16V
PRODUCT RANGE:593D SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%
PACKAGING:TAPE & REEL
TANTALUM CAPACITOR CASE:2312 [6032 METRIC]
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/01/2018
593D106X0016C2TE3
Specifications
- Part No. 593D106X0016C2TE3
- Category Components
- Category Capacitor
- Weight 0.45 kgs
Product Information
Description:
593D106X0016C2TE3
(PRICE/TR)TANTALUM CAPACITOR
10UF 16V 0.45 OHM 20%
FULL REEL
CAPACITANCE:10 F
VOLTAGE RATING:16V
PRODUCT RANGE:593D SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE: 20%