- Part No. E20-208400-R-G-KIT
- Category Test Equipment
- Category Multimeter
- Weight 4.54 kgs
Product Information
Description:
E20208400RGKIT
CLASS 200 METER
208V
400A
NEMA 4X ENCLOSURE
PULSE OUTPUT
GREEN CLASS METER
3 SPLIT-CORE CURRENT SENSORS WITH 2V OUTPUT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 17/11/2016
E20-208400-R-G-KIT
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. E20-208400-R-G-KIT
- Category Test Equipment
- Category Multimeter
- Weight 4.54 kgs
Product Information
Description:
E20208400RGKIT
CLASS 200 METER
208V
400A
NEMA 4X ENCLOSURE
PULSE OUTPUT
GREEN CLASS METER