- Part No. ERJ-U6SFR13V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJU6SFR13V
RESISTOR
R13
1%
0.25W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:0.13OHM
PRODUCT RANGE:ERJ-U6 SERIES
RESISTOR CASE / PACKAGE:0805 [2012 METRIC]
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
PRODUCT LENGTH:2MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U6SFR13V
Specifications
- Part No. ERJ-U6SFR13V
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
ERJU6SFR13V
RESISTOR
R13
1%
0.25W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:0.13OHM
PRODUCT RANGE:ERJ-U6 SERIES
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM