- Part No. ERJ-U6SFR18V
Description:
ERJU6SFR18V
RESISTOR
R18
1%
0.25W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:0.18OHM
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
PRODUCT LENGTH:2MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/11/2024
ERJ-U6SFR18V
Specifications
- Part No. ERJ-U6SFR18V
Description:
ERJU6SFR18V
RESISTOR
R18
1%
0.25W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:0.18OHM
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM