- Part No. ERJ-U6SFR15V
Description:
ERJU6SFR15V
RESISTOR
R15
1%
0.25W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:0.15OHM
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM
PRODUCT LENGTH:2MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 02/12/2025
ERJ-U6SFR15V
Specifications
- Part No. ERJ-U6SFR15V
Description:
ERJU6SFR15V
RESISTOR
R15
1%
0.25W
THICK FILM
0805
RESISTANCE:0.15OHM
POWER RATING:250MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 1%
RESISTOR TECHNOLOGY:THICK FILM