- Part No. SI058-BS1000-EAP-2-CA-6-IP67
- Category Sensors & Switches
- Category Encoder/Resolver
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
SI058BS1000EAP2CA6IP67
INCREMENTAL ENCODER
58 MM DIAMETER
1000 PULSES
PUSH-PULL - LINE DRIVER
POWER SUPPLY 10÷30 VDC
STRAIGHT CABLE L=3M
SHAFT DIAMETER 06MM
PROTECTION IP67
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 14/07/2021
SI058-BS1000-EAP-2-CA-6-IP67
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Category Sensors & Switches
- Category Encoder/Resolver
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
SI058BS1000EAP2CA6IP67
INCREMENTAL ENCODER
58 MM DIAMETER
1000 PULSES
PUSH-PULL - LINE DRIVER
POWER SUPPLY 10÷30 VDC
STRAIGHT CABLE L=3M
SHAFT DIAMETER 06MM