- Part No. SI058-BS1000-EAP-2-CA-9-IP67
Description:
SI058BS1000EAP2CA9IP67
INCREMENTAL ENCODER
58 MM DIAMETER
1000 PULSES
PUSH-PULL - LINE DRIVER
POWER SUPPLY 10÷30 VDC
STRAIGHT CABLE L=3M
SHAFT DIAMETER 09MM
PROTECTION IP67
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 14/07/2021
SI058-BS1000-EAP-2-CA-9-IP67
Specifications
Description:
SI058BS1000EAP2CA9IP67
INCREMENTAL ENCODER
58 MM DIAMETER
1000 PULSES
PUSH-PULL - LINE DRIVER
POWER SUPPLY 10÷30 VDC
STRAIGHT CABLE L=3M
SHAFT DIAMETER 09MM