- Part No. SI058-BS1000-EAP-2-CA-8-IP65
Description:
SI058BS1000EAP2CA8IP65
INCREMENTAL ENCODER
58 MM DIAMETER
1000 PULSES
PUSH-PULL - LINE DRIVER
POWER SUPPLY 10÷30 VDC
STRAIGHT CABLE L=3M
SHAFT DIAMETER 08MM
PROTECTION IP65
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 14/07/2021
SI058-BS1000-EAP-2-CA-8-IP65
Specifications
Description:
SI058BS1000EAP2CA8IP65
INCREMENTAL ENCODER
58 MM DIAMETER
1000 PULSES
PUSH-PULL - LINE DRIVER
POWER SUPPLY 10÷30 VDC
STRAIGHT CABLE L=3M
SHAFT DIAMETER 08MM